Home

Dezbracăte minister Răbdare primul campion olimpic modern butoi Surrey gri

Legendele Olimpiadelor: Primul campion al epocii moderne

125 de ani de la prima ediţie a Jocurilor Olimpice moderne. Cine a fost primul  campion
125 de ani de la prima ediţie a Jocurilor Olimpice moderne. Cine a fost primul campion

Şoc în sportul românesc. Florin Zalomir, campion mondial, european şi  vicecampion olimpic, a fost găsit împuşcat în casă
Şoc în sportul românesc. Florin Zalomir, campion mondial, european şi vicecampion olimpic, a fost găsit împuşcat în casă

Preşedintele Federaţiei Ruse de Patinaj,... | News.ro

Când au apărut Jocurile Olimpice? Scurtă istorie a celei mai mari  competiții din lume - Eurosport
Când au apărut Jocurile Olimpice? Scurtă istorie a celei mai mari competiții din lume - Eurosport

Leon Rotman, primul dublu campion olimpic al Romaniei! A castigat 2 medalii  de aur accidentat si a fost ignorat de tara pentru care a dat totul! |  Sportivity.ro
Leon Rotman, primul dublu campion olimpic al Romaniei! A castigat 2 medalii de aur accidentat si a fost ignorat de tara pentru care a dat totul! | Sportivity.ro

A fost inaugurat un nou bazin olimpic în România. La cât se ridică  investiția. Camelia Potec: Visul tuturor înotătorilor - Eurosport
A fost inaugurat un nou bazin olimpic în România. La cât se ridică investiția. Camelia Potec: Visul tuturor înotătorilor - Eurosport

Istoria Jocurilor Olimpice moderne (l) – Stiri de ultima ora din Moldova –  Ultimele stiri Timpul.md
Istoria Jocurilor Olimpice moderne (l) – Stiri de ultima ora din Moldova – Ultimele stiri Timpul.md

Romani De Aur | Dumitru Parvulescu, cel mai mare luptator roman si primul  campion olimpic! | Sportivity.ro
Romani De Aur | Dumitru Parvulescu, cel mai mare luptator roman si primul campion olimpic! | Sportivity.ro

Istoria medaliilor olimpice | Blog | VictoryHangers.ro

Povestea puștiului român, campion la înot. David Popovici este un exemplu  pentru tânăra generație
Povestea puștiului român, campion la înot. David Popovici este un exemplu pentru tânăra generație

Visul olimpic începe la Brăila. 450 de copii au participat la Campionatul  Naţional de Înot care s-a desfăşurat la bazinul Liceului cu Program Sportiv  Brăila | Digi24
Visul olimpic începe la Brăila. 450 de copii au participat la Campionatul Naţional de Înot care s-a desfăşurat la bazinul Liceului cu Program Sportiv Brăila | Digi24

David Popovici s-a calificat în finala probei de 100 m liber. Românul a  stabilit un nou record mondial la juniori
David Popovici s-a calificat în finala probei de 100 m liber. Românul a stabilit un nou record mondial la juniori

Romani de Aur | Cariera incredibila a primului campion olimpic la pistol  viteza! | Sportivity.ro
Romani de Aur | Cariera incredibila a primului campion olimpic la pistol viteza! | Sportivity.ro

119 ani de la primul maraton din Jocurile Olimpice moderne. Povestea  cărăușului de apă care a câștigat medalia de aur - Ripensia Sport Magazin
119 ani de la primul maraton din Jocurile Olimpice moderne. Povestea cărăușului de apă care a câștigat medalia de aur - Ripensia Sport Magazin

DOCUMENTAR: Jocurile Olimpice de vară moderne,... | News.ro

Jocurile Olimpice din 1896. Povestea fabuloasă a primului campion olimpic  din era modernă
Jocurile Olimpice din 1896. Povestea fabuloasă a primului campion olimpic din era modernă

Reparaţie morală pentru campionul Robert Glinţă. Cu opt ani în urmă, clubul  din oraş i-a făcut şicane | adevarul.ro
Reparaţie morală pentru campionul Robert Glinţă. Cu opt ani în urmă, clubul din oraş i-a făcut şicane | adevarul.ro

Cinci lucruri de știut despre David Popovici. Comparat cu un sportiv cu  salariu de 45 de milioane de dolari - Eurosport
Cinci lucruri de știut despre David Popovici. Comparat cu un sportiv cu salariu de 45 de milioane de dolari - Eurosport

Gheorghe Alexandru Plagino primul atlet român la Jocurile Olimpice |  Cafeneaua Mosgerila
Gheorghe Alexandru Plagino primul atlet român la Jocurile Olimpice | Cafeneaua Mosgerila